דיווח: מעצר והתעללות בילד מסילוואן. יוני 2012

סיפור מסילוואן: ילד פלסטיני נעצר, עובר התעללות על ידי הרשויות ישראליות ומנוע מלסיים את שנת הלימודים בכיתה ט’/ מוריאל רוטמן

פורסם באתר “סולדריות שיח ג’ראח” ב-4.6.2012. נכתב על-ידי מוריאל רוטמן, אקטיביסט וכותב אמריקאי ישראלי, פעיל ב”רבנים למען זכויות האדם” ובתנועת “סולידריות” הכותב בבלוג www.thelefternwall.com.

מתוך הפוסט:

מישהו חובט בדלת. השעה 3:45 לפנות בוקר. החבטות מתחזקות. אב המשפחה הולך לפתוח ומיד הם נכנסים: שני גברים בלבוש אזרחי, מלווים על ידי שוטרים הנושאים רובים כבדים. הם הולכים ישר לכיוון הילד, ששם על עצמו סווטשרט רחב ויצא מהחדר שלו. הם משחילים את ידיהם תחת זרועותיו ולוקחים אותו. “הוא הולך רק לכמה שעות”, הם אומרים. “אל תדאגו”. מחוץ לבית, קושרים את ידיו של הילד באזיקוני פלסטיק ודוחפים אותו לתוך ניידת. הוא לא יודע הרבה עברית, אבל יודע מספיק כדי להבין את דברי השוטר שרוכן לעברו ולוחש: “כוס אמא שלך.”

30 יום מאוחר יותר, לאחר שהכו אותו עם כסא, החזיקו אותו בבידוד, איימו עליו בסכין, ומנעו ממנו שינה, בין שאר ההתעללויות, הילד שוחרר לביתו. כעת הוא מתקשה להירדם בלילה, וכשמצליח סובל לעיתים קרובות מסיוטים בהם מופיעים החוקרים שלו. העונש שלו ממשיך: הוא מצוי במעצר בית ללא הגבלת זמן, והוא אינו רשאי ללכת לבית הספר. הוא חושש להפסיד את סוף שנת הלימודים בכיתה ט’.

להמשך הקריאה

Advertisements
Gallery | This entry was posted in דיווחים חדשותיים and tagged , , , . Bookmark the permalink.

1 Response to דיווח: מעצר והתעללות בילד מסילוואן. יוני 2012

  1. Pingback: התפתחות במקרהו של בן ה-15 מסילוואן שעבר התעללות במעצרו, ספטמבר 2012 | born equal | נולדו שווים | ولدوا متساوين

Comments are closed.