דיווח: סגירת תיקי חקירה של שוטרים שעיכבו בן 7. “הארץ”, אוגוסט 2012

“שוטרים שלקחו לחקירה פלסטיני בן 7 לא יועמדו לדין” / ניר חסון. “הארץ”, 13.8.2012

כתב עיתון “הארץ” ניר חסון מדווח על הבחירה של המחלקה לחקירות שוטרים של משטרת ישראל (מח”ש) שלא להעמיד לדין שוטרים שלקחו לחקירה ילד בן 7 מהכפר סילוואן בירושלים והכו את בני משפחתו, ולסגור את התיק מחוסר אשמה.

לטענת מח”ש הכוח שהופעל על ידי השוטרים נמצא סביר ביחס להתנגדות שהפעילה המשפחה כלפי העיכוב; אך האגודה לזכויות האזרח, שהגישה ערר על ההחלטה, מזכירה כי עיכוב של ילד ללא הוריו לשעות ארוכות אינו חוקי וכן מעלה השגות על אופן ביצוע העיכוב והפעלת הכוח שהיתה מעורבת בו. עורכת הדין מטעם האגודה מצביעה על כך שמח”ש לא טרחה לבצע פעולות חקירה בסיסיות, כמו להזמין את מהשוטרים המעורבים לחקירה.

חסון כותב כי המקרה מצטרף לשורה ארוכה של תלונות נגד שוטרים מצד תושבי מזרח העיר שלא הולידו כתב אישום, בטיעונים של חוסר אשמה, חוסר ראיות (גם במקרה שתועד בסרטון וידאו) ו”חוסר עניין לציבור”. במקרה אחד התקיפו שוטרים ישראלים קטין פלסטיני בן 16 הסובל מנכות שכלית, ואילו במח”ש הוחלט לסגור את תיק החקירה הפלילית נגדם. האגודה לזכויות האזרח ובצלם הגישו באחרונה ארבעה ערערים על החלטות מח”ש לסגור תיקי חקירה של אלימות שוטרים כלפי פלסטינים במזרח ירושלים, אם כי טוענים כי תושבי מזרח העיר איבדו אמון במח”ש.

 

לקריאה נוספת:

Advertisements
Gallery | This entry was posted in דיווחים חדשותיים and tagged , , , , , , , . Bookmark the permalink.